Usługi dla nieruchomości

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – jak zutylizować pozostałości po poprzednich właścicielach?

Opróżnianie mieszkań

Spada obecnie zainteresowanie zakupem mieszkania na rynku wtórnym – coraz częściej zwracamy uwagę m.in. na proekologiczne budownictwo, którym poszczycić się mogą przede wszystkim nieruchomości z rynku pierwotnego. Nadal jednak są osoby, które decydują się na zakup mieszkania używanego – przy czym pamiętajmy tutaj o tym, że w grę wchodzi uporządkowanie przestrzeni po poprzednich lokatorach. Czy warto angażować firmę sprzątającą?

Kiedy ważne jest oczyszczenie mieszkania przed wprowadzką?

Znaczne zaniedbanie mieszkania

Nierzadko zdarza się, że wcześniejsi użytkownicy mieszkania nie dbali o nie zbyt mocno – lokal może być zaniedbany wręcz w stopniu skrajnym. Konieczna jest wówczas dokładna dezynfekcja, dzięki której pozbędziesz się wszelkich uciążliwych śladów bytności poprzedników. Czasem dziedziczymy lokale po zmarłej osobie, a wówczas może być konieczna bardziej rozbudowana usługa sprzątania po zmarłym tak, aby mieć pewność, że mieszkanie jest w pełni wolne od groźnych patogenów.

Likwidacja nieprzyjemnych zapachów

Są też znacznie mniej drastyczne przypadki – w mieszkaniu może dokuczać woń stęchlizny lub używek – najczęściej papierosów. Nie warto skazywać się na nieprzyjemne zapachy pozostawione przez kogoś obcego – masz prawo cieszyć się odświeżonym mieszkaniem, dlatego też nie wahaj się przed zatrudnieniem ekipy sprzątającej.

Opróżnianie mieszkań

Dostosuj nowe mieszkanie do swoich potrzeb

Zanim ostatecznie przyniesiesz swoje rzeczy do “nowych” czterech kątów, na pewno potrzebny Ci będzie remont. Tak jak już wspominaliśmy, może on na początku wymagać np. likwidacji insektów, usunięcia nieprzyjemnej woni lub też osuszania ścian z grzyba.

Kolejnym kłopotem będzie zapewne likwidacja starych mebli – usuwanie ich samodzielnie jest czasochłonne i męczące, a do tego konieczna jest ich rozsądna utylizacja. Specjaliści zajmują się odpadami od początku do końca – od wyniesienia i zapakowania aż po zgodną z prawem i bezpieczną utylizację.

Sprzątanie i czyszczenie balkonu – powierz je najlepszym!

Oprócz samego przygotowania pomieszczeń do malowania i wnoszenia nowych mebli zadbaj także o porządek na balkonie. Ma to nie mniejsze znaczenie, niż czysta sypialnia, łazienka, czy kuchnia. Jest tak dlatego, że w rupieciach nagromadzonych na balkonie również mogą zamieszkać insekty czy gryzonie, mogące przedostać się do domu. Co więcej, balkony padają często ofiarą gołębi, których odchody nie tylko obniżają estetykę i prowadzą do zniszczenia powierzchni – są one także źródłem wielu groźnych chorób.

Dezynfekcja balkonu z profesjonalną firmą

W przypadku balkonów należy przede wszystkim zająć się opróżnianiem ich ze starych przedmiotów, a także czyszczenie ich z pozostałych na nim odchodów. W ramach tego typu usług wykonywana jest również dezynfekcję i montowana siatkę ochronną. Nie tylko zapobiegnie ona ponownemu osiadaniu gołębi i innych ptaków na balkonie, lecz też będzie zabezpieczeniem dla Twojego kota lub dzieci.

Ile mogą kosztować usługi związane z dezynfekcją domu i balkonu?

  • W wielu przypadkach cena ostateczna zależy od dokładnego określenia zakresu prac. Cena zależy zatem między innymi od metrażu, wielkości zabrudzeń, czasu, jaki upłynął między śmiercią a znalezieniem ciała, zastosowanych metod, czy też tego, czy w wyniku śmierci w domu pojawiły się insekty bądź gryzonie.
  • Likwidacja pluskiew z mieszkań zaczyna się już od 100 zł. W Usuwane są także grzyby, pleśnie i roztocza, co ma ogromne znaczenie w przypadku alergików. Stosowane są w tym celu zarówno metody chemiczne jak i inne, np. termiczne, niewymagające opuszczania mieszkania podczas wykonywania prac lub wymagające opuszczenia go na czas znacznie krótszy niż w przypadku zastosowania środków chemicznych.
  • Usługa opróżniania mieszkań to często koszt rzędu 500 złotych. W ramach usługi stare meble są demontowane, wynoszone, wywożone i utylizowane. Zdejmowana jest więc z Ciebie tę konieczność. Po opróżnieniu mieszkania powinno zostać przeprowadzone kompleksowe sprzątanie z zastosowaniem metod dokładnie dopasowanych do sytuacji, jaką zastajemy na miejscu

Opróżnianie mieszkań

Mieszkanie z rynku wtórnego – podsumowanie

Zakup mieszkania z drugiej ręki to plus, jeśli chodzi o niższą cenę nabycia, lecz pociąga on za sobą konieczność remontu i nierzadko także dezynfekcji. Nie musi to jednak być kłopotem. Przygotuj swoje mieszkanie do remontu i wprowadzki tak, aby było ono dla Ciebie bezpieczne i komfortowe na każdym etapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *