Usługi dla nieruchomości

Jaki monitoring wybrać do domu?

Bezpieczeństwo to z pewnością jedna z ważniejszych kwestii w życiu każdego człowieka. Stale dbamy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich czy też swojego mienia. Z pewnością dla wielu osób jedynym miejscem, w którym czują się w pełni bezpiecznie, jest ich własny dom. Miejsce zamieszkania to z pewnością pewnego rodzaju ostoja spokoju i prywatności, dlatego warto zadbać o to, aby to poczucie bezpieczeństwa nie zostało w żaden sposób nadszarpnięte na przykład przez włamanie. Chcąc uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojej posiadłości, w taki sposób, aby zniechęcić intruzów do kradzieży naszego mienia lub włamania na teren naszej posiadłości. W tym celu można skorzystać z wielu różnych rozwiązań, ale z pewnością do najpopularniejszych należy monitoring wizyjny, który cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony firm czy różnego rodzaju instytucji, ale również ze strony osób prywatnych.

Potrzeby inwestora

Decydując się na inwestycje w monitoring wizyjny, podstawową kwestią jest określenie potrzeb, jakie posiada dany inwestor i wymagań, jakie ma on w stosunku do monitoringu. Dokładne wyznaczenie tych kwestii pozwoli dużo lepiej wybrać odpowiednie rozwiązania i zaplanować budowę systemu monitoringu w taki sposób, aby mu on pracować z jak największą skutecznością. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie systemu monitoringu już na etapie budowy nowego domu. Pozwoli to odpowiednio wcześnie przygotować całą niezbędną infrastrukturę, dzięki czemu w prosty sposób można uniknąć późniejszej przebudowy i związanych z tym niedogodności. Oczywiście system monitoringu można zamontować również w domach, które zostały w pełni wykończone. Będzie się to jednak wiązało z pewnymi trudnościami, ponieważ cały system monitoringu potrzebuje zasilania, a kamery muszą być w jakiś sposób podłączone do całej tej infrastruktury.

Na jaki system monitoringu wizyjnego się zdecydować?

Postęp technologiczny, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich lat, sprawił, że obecnie w sprzedaży dostępna jest ogromna ilość różnych rozwiązań i systemów monitoringu, które sprawdzą się w różnych sytuacjach i miejscach. Z tego względu dla wielu osób wybranie odpowiedniego rozwiązania może być dość trudne, dlatego warto dokładnie zapoznać się z tym tematem przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Podstawowym rozwiązaniem jest bez wątpienia monitoring przewodowy, który jest najtańszy w zakupie, jednak jego montaż wiąże się z koniecznością poprowadzenia wielu przewodów. Warto jednak pamiętać, że jest to jeden z najbezpieczniejszych systemów, który jest niezawodny i znacznie mniej podatny na różnego rodzaju zakłócenia. System monitoringu przewodowego najlepiej sprawdzi się w nowych domach, które nie zostały jeszcze wykończone, ponieważ montaż wszystkich niezbędnych przewodów i innych elementów instalacji będzie dużo łatwiejszy.

Kolejnym systemem jest monitoring bezprzewodowy. To rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które szukają monitoringu wizyjnego do wykończonego już budynku, ponieważ jego montaż jest znacznie szybszy, łatwiejszy i nie generuje różnego rodzaju niedogodności. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że system bezprzewodowy znacznie bardziej podatny na różnego rodzaju zakłócenia.

Dobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w system monitoringu, który umożliwia współpracowanie z różnymi urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel nieruchomości może na bieżąco sprawdzać obraz kamer, z dowolnego miejsca na całym świecie. Jedynym wymaganiem jest tylko to, że zarówno system monitoringu, jak i mobilne urządzenie muszą mieć dostęp do Internetu.

Jakie są inne metody zabezpieczenia domu przed intruzami?

Monitoring wizyjny to z pewnością najpopularniejsze rozwiązanie, na które decyduje się zdecydowana większość osób. Warto jednak wiedzieć, że oprócz tego na rynku dostępne są innego rodzaju systemy, które równie skutecznie podnoszą poziom bezpieczeństwa osób i mienia. Do takich rozwiązań może należeć np. system alarmowy, który wyposażony jest w szereg różnych czujników i dzięki temu pozwala wykryć włamywaczy, czy też różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje jak np. pożar, ulatnianie się gazu itp. Dobrym rozwiązaniem może być też zamontowanie czujnika ruchu podłączonego do oświetlenia zewnętrznego domu, czy też zainwestowanie w dobrej jakości okna i drzwi antywłamaniowe, które skutecznie zatrzymają każdego intruza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *