Tagi:
Usługi dla nieruchomości

Jak pozbyć się szczurów z mieszkania?

Pułapki na szczury są skuteczną metodą nietoksycznego usuwania szczurów. Istnieją 3 typy pułapek na szczury, powszechnie używane do łapania gryzoni: pułapki Snap, pułapki na klej i pułapki elektroniczne. Te mechaniczne pułapki zapewniają szybkie rozwiązanie problemu gryzoni i mogą być używane wiele razy. Zaletą pułapek na szczury jest możliwość „odzyskania” szczura w celu potwierdzenia jego eliminacji. Najważniejszą techniką skutecznego odłowu jest dobre umieszczenie pułapek w obszarach o wysokiej aktywności gryzoni. Najczęstszym błędem pułapkowania jest użycie zbyt małej ilości pułapek. Statystyki pokazują, że więcej gryzoni uwięzionych jest w pierwszą noc niż w jakąkolwiek inną. Z tego powodu konieczne jest początkowe użycie dużej liczby pułapek.

Niektóre szczury są trudniejsze do złapania i lub „wyjątkowo ostrożne” wobec nowych obiektów, które nagle pojawiają się w ich otoczeniu. W takich przypadkach pułapki na szczury powinny być rozstawione, ale pozostawione bez przynęty przez kilka dni przed ustawieniem pułapek. Eliminuj i zapobiegaj zarażeniu szczurów repelentami.

Odstraszacz ultradźwiękowy

Ultradźwiękowe repelenty gryzoni są skuteczną metodą walki ze szczurami. Te fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości emitują niepowtarzalny wzór, aby zapobiec przyzwyczajeniu gryzoni do dźwięku.

Dla dodatkowej skuteczności deratyzacji, najgłośniejszy skok dźwięku odtwarza krzyk dominującego samca gryzonia. Gryzonie są bardzo terytorialne i będą nieustannie walczyć o dominację. Dźwięk dominującego gryzonia zniechęci innych do zamieszkiwania na terytorium.

deratyzacja

Ważne jest, aby pamiętać, że częstotliwości ultradźwiękowe nie przemieszczają się między ścianami. Tak więc dla najbardziej skutecznej kontroli szczurów jednostki ultradźwiękowe muszą być umieszczone w wielu pomieszczeniach. Najczęstszym błędem odstraszającym jest używanie ich samych do kontrolowania ustalonej infestacji.

Zapobieganie

Populacje gryzoni będą nadal rosły w warunkach umożliwiających łatwy dostęp do żywności i schronienia.Próby sanitarne w połączeniu z proofingiem gryzoni stanowią najlepsze rozwiązanie w celu zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania tych warunków. Dwie doskonałe wskazówki to zamknięcie otworów w domu i wyeliminowanie ich prawdopodobnych źródeł pożywienia. Aby odpowiednio trzymać szczury poza domem, wszystkie otwory muszą być zamknięte – pamiętaj, że szczury potrzebują naprawdę małego otworu, aby uzyskać dostęp do domu. Oprócz wykluczenia, staranne przechowywanie żywności i eliminacja bałaganu są cennymi krokami w walce ze szczurami.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.