Usługi dla nieruchomości Wnętrza domów

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu

klimatyzacja Szczecin

Wygoda klimatyzacji

Po tegorocznych upałach z pewnością każdemu przeszła przez głowę myśl o zainwestowaniu w porządny klimatyzator. Równocześnie, choć temperatury sięgały rekordowych wysokości, władze apelowały o ograniczanie użycia tych urządzeń ze względu na przeciążenie linii energetycznych. Mimo wszystko jednak klimatyzator jest niezwykle cennym urządzeniem, które w znaczny sposób może  ułatwić funkcjonowanie w czasie tak ekstremalnych temperatur – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. tropikalnymi nocami, kiedy temperatura nie spada poniżej 20 stopni. Trudno wówczas o wytchnienie dla organizmu nawet w czasie snu, przez co następnego dnia czujemy się jeszcze bardziej ociężali.klimatyzacja Szczecin

Obecnie klimatyzatory posiadają więcej funkcji, niż tylko chłodzenie. Coraz większa ilość urządzeń, które trafiają do klientów, ma także możliwość przełączenia ich na tryb pracy pompy cieplnej lub nagrzewnicy elektrycznej, dzięki czemu w danym pomieszczeniu można nie tylko schłodzić, ale i ogrzać powietrze. Taki typ klimatyzacji może być wówczas przydatny przez cały rok. To sprawne i przydatne urządzenie również wtedy, gdy niespodziewanie spadnie temperatura przed rozpoczęciem się sezonu grzewczego. Wtedy można być niezależnym od decyzji administracji bloku czy budynku, gdzie mamy mieszkanie – czy nawet biuro – i po prostu dostosować temperaturę w pomieszczeniu do swoich potrzeb.

Możliwości techniczne

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na jego parametry, które mogą wiele podpowiedzieć w temacie jego wydajności. Ważne są dane EER, czyli współczynnik wydajności chłodniczej – wyraża stosunek mocy chłodzenia względem mocy, którą pobiera sprężarka urządzenia. Wyrażany w skali literowej od A do G, najbardziej energooszczędny jest taki typ urządzenia, który opisuje litera A. Stosunek obu wartości jest w tym wypadku wyższy niż 3,2.

klimatyzacja Szczecin

Drugim czynnikiem jest COP, czyli wskaźnik wydajności energetycznej. Odnosi się do urządzeń pracujących w trybie grzania i również oznaczany jest literami od A do G, gdzie A oznacza najbardziej wydajną pracę urządzenia. Moc grzewcza wytworzona w stosunku do pobranej wynosi wówczas ponad 3,6. Znajomość tych danych pozwala na zakup najlepszego urządzenia, którego praca przyniesie rzeczywiste efekty, nie nadszarpnie natomiast finansów, które przeznaczy się na ten cel.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.