Usługi dla nieruchomości

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu

Klimatyzator jest niezwykle cennym urządzeniem, które w znaczny sposób może ułatwić funkcjonowanie w czasie ekstremalnych temperatur – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tzw. tropikalnymi nocami, kiedy temperatura nie spada poniżej 20 stopni. Trudno wówczas o wytchnienie dla organizmu nawet w czasie snu, przez co następnego dnia czujemy się jeszcze bardziej ociężali.

Zalety klimatyzacji

Obecnie klimatyzatory posiadają więcej funkcji, niż tylko chłodzenie. Coraz większa ilość urządzeń, które trafiają do klientów, ma także możliwość przełączenia ich na tryb pracy pompy cieplnej lub nagrzewnicy elektrycznej, dzięki czemu w danym pomieszczeniu można nie tylko schłodzić, ale i ogrzać powietrze. Taki typ klimatyzacji może być wówczas przydatny przez cały rok. To sprawne i przydatne urządzenie również wtedy, gdy niespodziewanie spadnie temperatura przed rozpoczęciem się sezonu grzewczego. Wtedy można być niezależnym od decyzji administracji bloku czy budynku, gdzie mamy mieszkanie – czy nawet biuro – i po prostu dostosować temperaturę w pomieszczeniu do swoich potrzeb.

jak wyglada montaż klimatyzacji w bydgoszczy

Możliwości techniczne klimatyzatorów

Współczynnik wydajności chłodniczej

Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na jego parametry, które mogą wiele podpowiedzieć w temacie jego wydajności. Ważne są dane EER, czyli współczynnik wydajności chłodniczej – wyraża stosunek mocy chłodzenia względem mocy, którą pobiera sprężarka urządzenia. Wyrażany w skali literowej od A do G, najbardziej energooszczędny jest taki typ urządzenia, który opisuje litera A. Stosunek obu wartości jest w tym wypadku wyższy niż 3,2.

Wskaźnik wydajności elektrycznej

Drugim czynnikiem jest COP, czyli wskaźnik wydajności energetycznej. Odnosi się do urządzeń pracujących w trybie grzania i również oznaczany jest literami od A do G, gdzie A oznacza najbardziej wydajną pracę urządzenia. Moc grzewcza wytworzona w stosunku do pobranej wynosi wówczas ponad 3,6. Znajomość tych danych pozwala na zakup najlepszego urządzenia, którego praca przyniesie rzeczywiste efekty, nie nadszarpnie natomiast finansów, które przeznaczy się na ten cel.

Montaż klimatyzacji

Jeśli już zdecydujesz się na klimatyzację, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Wiele osób wybiera zakup klimatyzacji w Bydgoszczy u firmy Levard Sp. z o.o. Sp. k. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży oraz wykwalifikowanym personelem, który chętnie udziela pomocy podczas całego procesu zakupu i montażu.