Rynek Nieruchomości

Wymarzone mieszkanie Polaków – na co zwracamy uwagę?

nieruchomości szczecin prawobrzeże

Rynek mieszkaniowy rozkwita – w Polsce buduje się dużo mieszkań i to zarówno na wynajem, jak i w celach sprzedażowych. By jednak deweloper zarobił na inwestycji, musi odpowiednio zweryfikować, jak chcą mieszkać Polacy i na co zwracają uwagę, kupując swoje wymarzone mieszkanie. Dzięki badaniom rynku stworzy lokale, które będą przyciągały zainteresowanych klientów.

Wymarzone mieszkanie dla singla i rodziny

Inne potrzeby mają osoby samotne, a inne pary planujące w najbliższej przyszłości powiększenie rodziny. Single najczęściej wybierają kawalerki, ale nieraz także lokale dwupokojowe, dzięki czemu mogą oddzielić część sypialnianą od salonowej. Przeszkadzają nam ciasna pomieszczenia – stawiamy na nieco więcej przestrzeni. Dlatego w niewielkich mieszkaniach wciąż popularnością cieszą się tzw. aneksy kuchenne.

Lokalizacja wymarzonego mieszkania? Niekoniecznie w centrum

Nie ma się co oszukiwać – centra miast i dzielnice tak zwanego śródmieścia pustoszeją z roku na rok. Władze miejskie biją na alarm, bo w wielu miastach w ciągu kilkunastu lat ubyły tysiące mieszkańców. Ten trend wykorzystują deweloperzy – coraz częściej bloki mieszkalne i mieszkania na sprzedaż oferują owszem, w aglomeracji bezpośrednio skomunikowanej z danym dużym miastem, ale jednak na obrzeżach. Mieszkania w tego typu lokalizacji są sporo tańsze, a jednocześnie gwarantują większy spokój z dala od miejskiego zgiełku.

 	 mieszkania prawobrzeże

Wymarzone mieszkanie to mieszkanie w stanie deweloperskim

Dlaczego usługi deweloperskie i takie same mieszkania przeżywają prosperitę? Ponieważ chcemy mieć wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądało nasze wymarzone M3. Taką możliwość daje właśnie zakup mieszkania od dewelopera, czyli w stanie surowym. Nabywca może samodzielnie wybrać zarówno kolory ścian, jak i armaturę łazienkową, meble, wyposażenie salonu czy sypialni oraz płytki czy panele. Dzięki temu mieszkamy tak, jak chcemy, zamiast być zmuszani do zakupu mieszkania z bogactwem inwentarza, czyli wyposażeniem, które nam się wcale nie podoba.

Kupując wymarzone mieszkanie, mamy coraz więcej oczekiwań

Jeszcze kilkanaście lat temu własne mieszkanie było osiągalne dla niewielu. Dziś, w dobie popularności kredytów, każdy, kto ma stałą pracę, może postarać się o własne lokum zamiast tego wynajmowanego. Dlatego też mamy coraz większe wymagania – chcemy, by mieszkanie miało odpowiadający nam klimat, wielkość czy wyposażenie. Zależy nam na funkcjonalności czy nowoczesności. Mało kto zdecyduje się na mieszkanie urządzone w staromodnym stylu. Dlatego najlepiej na rynku nieruchomości radzą sobie deweloperzy, którzy potrafią dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów – zarówno rodzin, singli, jak i osób w średnim wieku.

nieruchomości szczecin prawobrzeże

Wymarzone mieszkanie tylko z własnym… miejscem parkingowym

Niestety – liczba aut i kierowców na polskich drogach wzrasta z roku na rok, a liczba miejsc parkingowych, zwłaszcza w miastach i na osiedlach pozostaje na podobnym poziomie. Dlatego dla wiele osób decydujących się na zakup mieszkania, istotne jest, czy razem z nim otrzyma własne miejsce parkingowe, a najlepiej dwa, i to w podziemnym garażu. Zakup mieszkania na rynku wtórnym z tego typu udogodnieniami jest niemal niemożliwy, natomiast na rynku pierwotnym da się go rozwiązać właśnie dzięki inwestycji w podziemne garaże.

Wymarzone mieszkanie to mieszkanie w bezpiecznej okolicy

Nie chcemy mieszkać w dzielnicach uważanych za niebezpieczne – zależy nam na komforcie zarówno dla nas samych, jak i dla naszych dzieci. Zamknięte osiedla czy monitoring to już standardowe wymagania, jakie stawiamy deweloperowi. Nikogo nie dziwi, że zależy nam też na infrastrukturze dostosowanej do potrzeb – na osiedlu liczymy na sklepy czy place zabaw.

Jak widać, istnieje wiele czynników, na które Polacy zwracają uwagę, wybierając wymarzone mieszkanie. Na rynku mieszkaniowym zwycięży ten, kto najdokładniej wpasuje się w tego typu oczekiwania. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ czego innego oczekują rodziny z dziećmi, a czego innego pary czy osoby samotne w różnym wieku.