Rynek Nieruchomości

Wymarzone mieszkanie Polaków – na co zwracamy uwagę?

nieruchomości szczecin prawobrzeże

Rynek mieszkaniowy rozkwita – w Polsce buduje się dużo mieszkań i to zarówno na wynajem, jak i w celach sprzedażowych. By jednak deweloper zarobił na inwestycji, musi odpowiednio zweryfikować, jak chcą mieszkać Polacy i na co zwracają uwagę, kupując swoje wymarzone mieszkanie. Dzięki badaniom rynku stworzy lokale, które będą przyciągały zainteresowanych klientów.

Wymarzone mieszkanie dla singla i rodziny

Inne potrzeby mają osoby samotne, a inne pary planujące w najbliższej przyszłości powiększenie rodziny. Single najczęściej wybierają kawalerki, ale nieraz także lokale dwupokojowe, dzięki czemu mogą oddzielić część sypialnianą od salonowej. Przeszkadzają nam ciasna pomieszczenia – stawiamy na nieco więcej przestrzeni. Dlatego w niewielkich mieszkaniach wciąż popularnością cieszą się tzw. aneksy kuchenne.

Lokalizacja wymarzonego mieszkania? Niekoniecznie w centrum

Nie ma się co oszukiwać – centra miast i dzielnice tak zwanego śródmieścia pustoszeją z roku na rok. Władze miejskie biją na alarm, bo w wielu miastach w ciągu kilkunastu lat ubyły tysiące mieszkańców. Ten trend wykorzystują deweloperzy – coraz częściej bloki mieszkalne i mieszkania na sprzedaż oferują owszem, w aglomeracji bezpośrednio skomunikowanej z danym dużym miastem, ale jednak na obrzeżach. Mieszkania w tego typu lokalizacji są sporo tańsze, a jednocześnie gwarantują większy spokój z dala od miejskiego zgiełku.

 	 mieszkania prawobrzeże

Wymarzone mieszkanie to mieszkanie w stanie deweloperskim

Dlaczego usługi deweloperskie i takie same mieszkania przeżywają prosperitę? Ponieważ chcemy mieć wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądało nasze wymarzone M3. Taką możliwość daje właśnie zakup mieszkania od dewelopera, czyli w stanie surowym. Nabywca może samodzielnie wybrać zarówno kolory ścian, jak i armaturę łazienkową, meble, wyposażenie salonu czy sypialni oraz płytki czy panele. Dzięki temu mieszkamy tak, jak chcemy, zamiast być zmuszani do zakupu mieszkania z bogactwem inwentarza, czyli wyposażeniem, które nam się wcale nie podoba.

Kupując wymarzone mieszkanie, mamy coraz więcej oczekiwań

Jeszcze kilkanaście lat temu własne mieszkanie było osiągalne dla niewielu. Dziś, w dobie popularności kredytów, każdy, kto ma stałą pracę, może postarać się o własne lokum zamiast tego wynajmowanego. Dlatego też mamy coraz większe wymagania – chcemy, by mieszkanie miało odpowiadający nam klimat, wielkość czy wyposażenie. Zależy nam na funkcjonalności czy nowoczesności. Mało kto zdecyduje się na mieszkanie urządzone w staromodnym stylu. Dlatego najlepiej na rynku nieruchomości radzą sobie deweloperzy, którzy potrafią dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów – zarówno rodzin, singli, jak i osób w średnim wieku.

nieruchomości szczecin prawobrzeże

Wymarzone mieszkanie tylko z własnym… miejscem parkingowym

Niestety – liczba aut i kierowców na polskich drogach wzrasta z roku na rok, a liczba miejsc parkingowych, zwłaszcza w miastach i na osiedlach pozostaje na podobnym poziomie. Dlatego dla wiele osób decydujących się na zakup mieszkania, istotne jest, czy razem z nim otrzyma własne miejsce parkingowe, a najlepiej dwa, i to w podziemnym garażu. Zakup mieszkania na rynku wtórnym z tego typu udogodnieniami jest niemal niemożliwy, natomiast na rynku pierwotnym da się go rozwiązać właśnie dzięki inwestycji w podziemne garaże.

Wymarzone mieszkanie to mieszkanie w bezpiecznej okolicy

Nie chcemy mieszkać w dzielnicach uważanych za niebezpieczne – zależy nam na komforcie zarówno dla nas samych, jak i dla naszych dzieci. Zamknięte osiedla czy monitoring to już standardowe wymagania, jakie stawiamy deweloperowi. Nikogo nie dziwi, że zależy nam też na infrastrukturze dostosowanej do potrzeb – na osiedlu liczymy na sklepy czy place zabaw.

Jak widać, istnieje wiele czynników, na które Polacy zwracają uwagę, wybierając wymarzone mieszkanie. Na rynku mieszkaniowym zwycięży ten, kto najdokładniej wpasuje się w tego typu oczekiwania. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ czego innego oczekują rodziny z dziećmi, a czego innego pary czy osoby samotne w różnym wieku.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.