Rynek Nieruchomości

Nowe inwestycje w Warszawie: czy kupować dom w czasie epidemii koronawirusa?

kupno domu

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na praktycznie każdą gałąź gospodarki zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Na wpływ epidemii nie został także obojętny rynek nieruchomości w Polsce. Rodacy, którzy mieli zaplanowany zakup domu lub mieszkania w najbliższym czasie, zastanawiają się, czy na pewno jest to odpowiedni moment. Czy taka inwestycja w czasie pandemii jest opłacalna? Jakie są obecnie preferencje polaków w kwestii kupna nieruchomości mieszkalnych i co jest powodem tych zmian? Sprawdź, jak kształtuje się obecnie rynek mieszkań i domów, i kup cztery kąty dla siebie i swojej rodziny z rozwagą.

Pandemia, a zakup domu, czyli czy to się na pewno opłaca

Nadejście pandemii koronawirusa do Polski sprawiło, że wielu polaków musiało diametralnie zmienić swoje plany na najbliższy czas. Wpłynęło to na ich plany rozwoju zawodowego oraz chęć dalszej nauki czy rozwoju. Pandemia pokrzyżowała także wszystkie możliwe wyjazdy zarówno te w celach służbowych i naukowych, jak i prywatnych w celu odpoczynku za granicą oraz odwiedzania nowych miejsc. Wiele branż z tego powodu niestety mocno ucierpiało. Gastronomia, turystyka, branża rozrywkowa oraz usługowo-handlowa niestety bardzo mocno odczuwa skutki pandemii zarówno ze względu na mniejsze zainteresowanie ich ofertami, jak i ze względu na wprowadzane przez rząd obostrzenia w obrębie danego kraju. Są to zmiany, na które mało kto był przygotowany, ponieważ bardzo trudno było je przewidzieć i się na nie przygotować. Dlatego też niestety wiele firm boryka się ze sporymi problemami finansowymi, na czym cierpi cała gospodarka krajowa.

Mimo iż pandemia ma negatywny wpływ na wiele branż, to rynek nieruchomości uznawany jest za stosunkowo stabilny. Ze względu na pandemię część osób zdecydowała się na odłożenie inwestycji we własne mieszkanie lub dom na później, jednak nie jest to duży procent osób, które jeszcze przed pandemią koronawirusa w Polsce zaczęły rozglądać się za nowym mieszkaniem. Z tego względu agenci nieruchomości mają ręce pełne pracy i nie narzekają na brak zainteresowania. Szczególnie że nowe inwestycje w Warszawie oraz innych dużych miastach idą cały czas do przodu. Branża budowlana działa praktycznie cały czas, choć oczywiście i w niej nie obyło się bez obostrzeń i dodatkowych przepisów. Mimo to, ze względu na charakter wykonywanej pracy, gdzie często spędza się mnóstwo czasu na dużych, otwartych przestrzeniach, jest to branża o stosunkowo niskim ryzyku.

Podczas pandemii rośnie popularność domów szeregowych

Oczywiście rynek nieruchomości, choć pozostaje stabilny, nie pozostał niezmieniony. Agenci nieruchomości zgodnie zauważają, że w Polsce coraz większą popularnością cieszą się domy. Miasteczko Wilanów czy domy szeregowe Zawady to tylko niektóre z nowych inwestycji w Warszawie i w okolicach, które cieszą się obecnie ogromną popularnością. Klienci chętnie stawiają na tego typu inwestycje ze względu na przyjemną lokalizację, która sprzyja między innymi pracy zdalnej oraz spędzaniu czasu z dziećmi uczącymi się z domu. Domy szeregowe w Wilanowie oraz okolicach to gwarancja posiadania dużej przestrzeni i przede wszystkim ogrodu, który stał się bardzo cenny w ostatnich czasach.

Pandemia zmusza nas do siedzenia w domu. Na prywatnej posesji warto więc mieć skrawek zieleni, dzięki czemu można spędzać czas z dziećmi na świeżym powietrzu. To także doskonałe miejsce do zabawy z psem czy po prostu odpoczynku na łonie natury, gdy w parkach oraz na innych publicznych terenach zielonych możliwości te są znacznie ograniczone i niosą za sobą większe ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *