Rynek Nieruchomości

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości we Wrocławiu?

inwestycja w nieruchomości

Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w regionie, które każdego roku przyciąga kolejnych inwestorów chcących stawiać w mieście nowe domy i mieszkania. Inwestowanie tu w nieruchomości opłaca się niezależnie od tego, czy wybierzemy ścisłe centrum, czy obrzeża dolnośląskiej stolicy. Powodów jest wiele: miasto cieszy się nie tylko ogromnym zainteresowaniem studentów wynajmujących mieszkania na czas nauki, ale i turystów oraz specjalistów wielu dziedzin przyjeżdżających tu, by realizować swoją karierę. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości we Wrocławiu?

Wiele nowych inwestycji – okazja do zakupu nowej nieruchomości

Wrocław cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów, którzy wykorzystują wcześniej nieużywane działki nie tylko na budowanie biurowców, ale także nowoczesnych bloków mieszkalnych i osiedli o podwyższonym standardzie. Wiele zabudowań pojawia się w szczególności na obrzeżach miasta, w dzielnicach oddalonych nieco od ścisłego centrum, choć dzięki dobremu skomunikowaniu wielu z nich odległość nie jest tak odczuwalna. Nowe mieszkania cieszą się dużą popularnością zarówno wśród nowych nabywców, jak i inwestorów kupujących nieruchomości w celach najmu.

Ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w nieruchomości pod kątem wynajmowania jest oczywiście aktualna sytuacja na rynku i popyt na mieszkania. Jak się okazuje, pomimo dużego udziału studentów i turystów w całej puli wrocławskich wynajmujących, coraz więcej osób przywiązuje wagę do standardu oferowanego mieszkania i woli zapłacić nieco więcej, by znaleźć lokum nowoczesne, pozwalające na życie w komfortowych warunkach. Dzięki temu, że na rynku jest też coraz więcej kawalerek i mikroapartamentów, dobrym standardem wyposażenia zainteresowani są także niektórzy studenci i młode osoby rozpoczynające dopiero karierę zawodową.oglądanie nieruchomosci przez parę

Dlaczego inwestycja w nieruchomości we Wrocławiu się opłaca?

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z większych centrów edukacyjnych w Polsce, przyciągając co roku do swoich uniwersytetów i uczelni wyższych wielu studentów z rejonu, ale i innych zakątków Polski. Co więcej, tutejsze uczelnie plasują się wśród najlepszych w Polsce i Europie, co dodatkowo podnosi ich wartość w oczach studentów. Choć część z nich korzysta z zakwaterowania w akademikach, wielu szuka mieszkań na wynajem, samodzielnie, ze znajomymi lub z obcymi ludźmi, w formie wynajmu pojedynczych pokojów. Ci, którzy inwestują w mieszkania w okolicach dużych uczelni – na placu Grunwaldzkim, Ołbinie czy Sępolnie mają duże szanse znalezienia lokatorów co roku. Dużą popularnością wśród studentów cieszy się także Gaj i Huby, Krzyki oraz centrum miasta. Planując inwestycję w mieszkanie pod wynajem dla studentów, warto wcześniej zastanowić się nad jego odpowiednim wyposażeniem pod kątem wynajmu lokalu w całości lub na pokoje.

Wrocław to także miasto wielu szans zawodowych. Poza znaczącym wzrostem powierzchni biurowych w mieście, swoje oddziały otwierają tutaj ogromne firmy międzynarodowe, w tym Nokia, IBM, Volvo czy HP. W związku z powyższym miasto przyciąga do siebie ludzi kariery lubiących mieszkać w dobrych warunkach, ale często jeszcze nie gotowych na zakup własnego lokum w mieście. Inwestycja w nieruchomość pod wynajem dla takich ludzi jest mocno opłacalna, szczególnie w przypadku osób zainteresowanych rynkiem pierwotnym. Z perspektywy pracowników przenoszących się do Wrocławia, zakup mieszkania może być opłacalny, nawet jeśli planują oni zostać tu tylko na kilka lat – po wyprowadzce mieszkanie można wynająć, zyskując kolejne źródło przychodów.opłacalne inwestowanie w nieruchomosci

Lokowanie pieniędzy w nieruchomości we Wrocławiu

Jeśli dobrze zaplanujesz swoją inwestycję np. z dobrym biurem nieruchomości we Wrocławiu, zakup nieruchomości we Wrocławiu może być bardzo opłacalny, a mieszkanie szybko zacznie na siebie zarabiać. Dogodna, dobrze skomunikowana lokalizacja, dobry standard wyposażenia i korzystne warunki wynajmu przyciągają uwagę najemców, dając szansę na stabilny zwrot kosztów inwestycji.

Ciekawym zjawiskiem we Wrocławiu jest najem krótkoterminowy wybierany coraz chętniej przez turystów odwiedzających miasto. Posiadając mieszkanie w centrum z łatwością znajduje się osoby zainteresowane wynajmem na 2-3 dni czy cały tydzień. Co ważniejsze, zainteresowanie takimi lokalami pojawia się i w sezonie letnim, i zimowym, co daje dość dużą szansę na stały zarobek z nieruchomości przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *