Rynek Nieruchomości

Na co patrzeć przy wyborze nieruchomości?

nieruchomosci

               Codziennie przybywają nowe ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości. Nie wszystkie są nas w stanie zainteresować. Warto oszczędzić sobie czas i już na samym początku ustalić podstawowe parametry wyboru lokum.

Rodzaj rynku

                Wybierając rynek pierwotny lub wtórny należy mieć na uwadze swoje możliwości finansowe, ale także nastawienie do remontów. Czasami łatwiej jest wykończyć mieszkanie kupione w stanie deweloperskim niż poprawiać po kimś mieszkanie z rynku wtórnego, co niewątpliwie warto brać pod uwagę.

Lokalizacja i otoczenie budynku

                Lokalizacja nieruchomości jest jednym z ważniejszych czynników, jakie decydują o wyborze i kupnie mieszkania. Każdy kupujący ma mniejsze lub większe preferencje wynikające z subiektywnej opinii o okolicy lub bieżących potrzebach. Najbardziej ogólnikowa lokalizacja dotyczy miasta w jakim poszukuje się mieszkania, a dopiero w następnej kolejności bierze się pod uwagę kryteria dotyczące dzielnicy, osiedli, odległości od centrum, pracy. Żadne mieszkanie nie będzie we wszystkich kwestiach od razu idealne, ale o ile można przymknąć oko na standard lub cenę, to już lokalizację trudniej przemilczeć, ponieważ jeżeli wybierzemy coś niezgodnego z naszymi oczekiwaniami, to utrudnimy sobie życie na przykład poprzez dojazdy lub nieciekawą okolicę.

                Warto przed zakupem zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego, żeby nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Czasami zdarza się, że na pobliskich działkach planowana jest budowa drogi lub wysokich budynków, które zasłoniłyby nam piękne widoki zza okien.

Cena

nieruchomość

Najlepsze nieruchomości znajdziesz w biurze nieruchomości Mapa nieruchomości pod adresem: https://mapa.nieruchomosci.pl/

               Warto przed rozpoczęciem poszukiwania idealnego mieszkania poznać rynek, na którym szukamy nieruchomości. Najważniejszą informacją będzie tutaj cena za metr kwadratowy, która jest różna w zależności od miejscowości bądź dzielnicy. Wysokość ceny jest zależna od atrakcyjności danej okolicy, czyli odległości od centrum, szkół, sklepów, ale także duże znaczenie ma tutaj krajobraz, widoki i odległość od parków. Cenę może podwyższyć na przykład standard nieruchomości albo szczególne udogodnienia, jak na przykład mieszkanie z ogródkiem.

Stan budowlany i techniczny

                Sposób w jaki jest zbudowany budynek ma wpływ na ciepło w mieszkaniu, ale także na sposób w jaki będzie się niósł dźwięk. Budynki zbudowane z płyty mają kilka wad. Warto zaznaczyć, że budowle z wielkiej płyty zbudowane w latach sześćdziesiątych a siedemdziesiątych znacznie różnią się od siebie.

Pierwsze budynki z płyty trudno jest przerabiać ze względu na ich konstrukcje, dodatkowo są one małe, ciasne i z powodu niskich norm izolacyjnych są również trudne do ogrzania. Późniejsze budynki zaczęto budować w inny sposób, zmieniły się wymiary ścian nośnych i zwykłych, dzięki czemu można było w łatwy sposób wprowadzać modyfikacje. Mimo wszystko budynki zbudowane z wielkiej płyty nadal mają często złą akustykę i wentylację, a instalacja elektryczna może sprawiać problemy, jednak są one tanie i to może być ich zaletą. Budynki z żelbetonowej konstrukcji w kształcie litery „H”, łatwiej przebudować niż mieszkania z wielkiej płyty, jednak są one droższe i często mało ustawne. Na koniec warto wspomnieć o starej, poczciwej cegle, która nie tylko jest zdrowsza od betonów, ale także jest cieplejsza, a domownicy mogą liczyć na większe wyciszenie odgłosów niż w przypadku ścian z płyt.