Osiedla Mieszkaniowe

Ciche i nowoczesne mieszkanie z ogródkiem pod Wrocławiem

Szeregówki Kiełczów

Kiedy szukamy mieszkania dla siebie i swojej rodziny prócz budżetu liczą się także nasze potrzeby. Wiele osób myśli o domu pod miastem. Dzięki niemu zyskujemy przestrzeń, jesteśmy blisko zieleni, mamy ciszę i spokój. Gdzie możemy znaleźć ciche i nowoczesne mieszkanie z ogródkiem pod Wrocławiem?

Zalety mieszkania pod Wrocławiem

Kiedy kupujemy mieszkanie jednym z najważniejszych wyborów jest decyzja, gdzie ono będzie. Wybór pomiędzy miejskim i podmiejskim stylem życia jest dla wielu osób bardzo trudny, jeżeli nie zdają sobie sprawy z korzyści jakie płyną z mieszkania z ogródkiem pod Wrocławiem. Często pomijanym, ale bardzo istotnym elementem jest życie w społeczności podmiejskiej, gdzie znamy swoich sąsiadów. W wielkich miastach bardzo często nie wiemy kto mieszka w naszym bloku, nie mówiąc o naszym osiedlu. Mniejsze, podmiejskie społeczności są znacznie bardziej stabilne i zwarte. Zapewni nam to poczucie wspólnoty i sprawi, że będziemy mogli liczyć na pomoc sąsiada. Niezależnie od tego czy chodzi o to, by ktoś odebrał przesyłkę od kuriera, czy żeby miał oko na nasz dom podczas naszego urlopu, wspaniale jest mieszkać obok ludzi na których możemy polegać.

To co wynika z tak małej społeczności to również znacznie mniejsza ilość przestępstw. Ludzie mieszkający pod miastem nie boją się wypuścić swoich dzieci na podwórze. Jeżeli w okolicy pojawia się ktoś obcy lub podejrzany natychmiast cała społeczność ma go na oku. Zmniejsza się również natężenie ruchu i jest więcej otwartych przestrzeni do użytku publicznego. To poczucie przestrzeni i ogólna łatwość życia niesie ze sobą wolniejsze, bardziej zrelaksowane tempo, którego w mieście nie ma. To wszystko sprawia, że przedmieścia to znacznie przyjemniejsze miejsce do życia niezależnie od tego czy jesteśmy tam sami, czy chcemy tam wychować dzieci.

Przy większej dostępności przestrzeni publicznej przedmieścia mają bliższy związek z naturą. Jest więcej drzew, zieleni, parków i terenów trawiastych, gdzie mieszkańcy mogą czuć się bardziej związani ze swoim środowiskiem. Z dala od syren i odgłosów ruchu miejskiego możemy naprawdę wypocząć po pracy. Do tego mamy własny ogródek w którym możemy się zrelaksować. W okolicy znajdziemy też wiele miejsc na spacery, jazdę na rowerze lub jogging.

Nie bez znaczenia są też koszty życia. Zgodnie z ogólną zasadą, ogólny koszt utrzymania jest zazwyczaj niższy niż przeciętne koszty w centrum miasta. Ceny najmu i domu są zazwyczaj tańsze, podobnie jak towary, takie jak artykuły spożywcze i benzyna.

Nowe mieszkanie z ogródkiem Kiełczów

Mieszkanie z ogródkiem pod Wrocławiem

Idealnym rozwiązaniem jest zamieszkanie w mieszkaniu z ogródkiem w Alei Lawendowej w Kiełczowie. Znajdziemy tam całe osiedle pięknych i nowoczesnych domów, które zapewnią nam ogromną przestrzeń życiową. To, co jest niezwykle ważne to fakt, że jest to mieszkanie pod miastem wśród zieleni, a jednocześnie naprawdę blisko centrum. Od serca Wrocławia osiedle dzieli zaledwie 10 kilometrów, a od Centrum Handlowego Korona jedynie cztery. Jeżeli posiadamy samochód to dotrzemy tam z Kiełczowa jedynie w kwadrans. Właściciele motocykli zrobią to jeszcze szybciej, bo będą w stanie uniknąć korków.

Nie bez znaczenia jest również to, że komunikacja miejska również dociera do Alei Lawendowej. Znajdziemy tam dwie linie autobusowe – 911 oraz 921.  Będzie to istotne dla każdego kto porusza się za jej pomocą, ale również dla rodziców nastolatków, którzy są już samodzielni i nie chcą być zawsze zależni od dorosłych.