Osiedla Mieszkaniowe

Pielęgnacja własnego ogrodu i jego znaczenie wśród znikających terenów zielonych

Pielęgnacja własnego ogrodu ma znaczenie nie tylko w mniejszych miejscowościach, gdzie sąsiedzi wyprzedzają się między sobą. Zazwyczaj i tak starania są nadmierne, a efekty wyolbrzymione. W większych miastach, w których rzadziej można ujrzeć zielone tereny zewnętrzne warto zadbać o własną „naturalną oazę”.

city-twilight-1407246-m

W wyniku postępu motoryzacyjnego w latach 60. coraz częściej zaczęto nie tylko wyburzać zabytkowe obiekty, ale również niszczyć otaczającą nas przyrodę. Według danych statystycznych w większych Polskich miastach tereny zielone przypadające na 100 mieszkańców wynoszą od 15 do 40 m². Wśród tych najbardziej „zielonych” znajdują się Bydgoszcz i Gorzów Wlkp. Jak w takich warunkach znaleźć chwilę spokoju i wyciszenia dla siebie? Najlepszym sposobem jest zadbanie o swój własny kawałek zieleni. Jeśli nie mamy miejsca przy własnym budynku warto wynająć ogródek działkowy.

buildings-under-construction-1286619-m

Gdy już posiadamy swój własny teren należy pamiętać, aby odpowiednio o niego zadbać. Każdy może urządzić go na swój własny sposób, mając do dyspozycji liczne inspiracje oraz wybór roślin w większych marketach budowlanych. Praca w ogrodzie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie fizyczne. Nie zawsze jednak możemy sobie poradzić sami. Znajdźmy osoby, które pomogą nam przy takich pracach jak podcinanie krzewów czy ścinanie drzew, które nie pasują do naszej koncepcji idealnego ogrodu.

Najważniejsze jednak, aby znaleźć czas na spędzenie wolnej chwili wśród zieleni i naszych ulubionych roślin. Każdy ma swój własny gust, warto więc dostosować projekt tak aby potem chętnie tam wracać, a nie tylko myśleć o ogródku jako miejscu pracy.

1 comment

Comments are closed.