Nowe budownictwo

Zdobądź swoje mieszkanie w willowym standardzie

Mieszkanie willa

Każdy z nas nieco się różni od innych ludzi. Każdy ma swoje własne upodobania, potrzeby, swój własny gust. Jedni lubią kolor zielony, a inni czerwony. Jedni techno, a inni jazz. Jedni sukienki, a inni spodnie. Podobnie jest z miejscem zamieszkania. Ludzie dzielą się na tych, którzy marzą o ustronnym domku na wsi i na tych, którzy nie wyobrażają sobie życia poza miastem. A jak jest z Tobą? Do której grupy należysz?

Jakie są zalety danego rodzaju lokum?

           Nie da się ukryć, że każda z tych opcji ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Dom poza miastem to gwarancja prywatności, spokoju, ciszy. Zazwyczaj do najbliższego sąsiada mamy przynajmniej kilkanaście metrów, możemy więc na więcej sobie pozwolić. Nawet zorganizowana przez nas spora impreza nie przeszkadza nikomu aż w takim stopniu jak w bloku. Poza tym możemy dowolnie modyfikować nasz dom, przebudowywać go, dobudowywać kolejne pomieszczenia, przemalowywać – wszystko zależy tylko od naszej fantazji, możliwości finansowych i opinii pozostałych domowników. Wokół mamy na pewno sporo zieleni, co pozwala nam na prowadzenie własnego ogródka, hodowanie warzyw, a nawet kilku drzewek owocowych, co jest przecież zdrowsze niż kupowanie tego typu produktów w sklepach. Mamy tutaj też większą swobodę dotyczącą zwierząt domowych. Każdy kto czy pies będzie przecież szczęśliwszy, mając nieco przestrzeni i możliwość wyjścia z ciasnego mieszkania. Z drugiej jednak strony własny dom to też spora odpowiedzialność. Jeśli sami nie kupimy opału i nie wstaniemy z samego rana, by zapalić w piecu – nikt nie zrobi tego niestety za nas. A przy siarczystym mrozie może to być bardzo nieprzyjemne przeżycie. Podobnie jeśli sami sobie nie odśnieżymy podjazdu… to po prostu nie pojedziemy do pracy. By utrzymać własny dom w dobrym stanie, musimy więc włożyć w to sporo pracy i energii. Warto zatem przyjrzeć się mieszkaniom o standardzie willowym – mniejsze pieniądze, a komfort zupełnie ten sam – zajrzyjcie tutaj aby poznać więcej detali na temat tego rodzaju mieszkań od deweloperów.

mieszkanie willowe

Standard na wysokim poziomie

  Wiele osób jednak woli tę pierwszą opcję zamiast ciasnego mieszkania w bloku. Oznacza ono przecież ograniczoną prywatność, bliskość sąsiadów i konieczność liczenia się z nimi na każdym kroku. A o ogródku czy urządzeniu grilla latem możemy całkowicie zapomnieć. A może by tak znaleźć kompromis? Na pewno będzie nim mieszkanie willowe na dużym i pełnym zieleni osiedlu? Stosunki między sąsiadami są tam zazwyczaj miłe i ciepłe. Rozważ to.