Nowe budownictwo

Oddanie budynków do sprzedaży – komu powierzyć sprzątanie?

sprzątanie kraków

Deweloperzy na polskim rynku zadomowili się na dobre. Rynek nie jest agresywny, ale chętnych na kupno nowych lokali mieszkalnych nie brakuje żadnego dnia. Ceny ze stolic województw, które dla wielu osób z mniejszych miasta mogą wydawać się astronomiczne (często są dwukrotnie większe) nie są prawdziwą przeszkodą na kupno swojego małego – koło 50 metrów – mieszkania.

Kiedy firma sprzątająca powinna pojawić się na miejscu nowego osiedla?

Rok za rokiem przygotowują coraz okazalsze oferty, za odpowiednio większe pieniądze oferują kupującym więcej przestrzeni, w atrakcyjnej lokalizacji. Chociaż ceny są wysokie, chętnych na nowe mieszkania nie brakuje, mimo że na kupno najczęściej muszą zaciągnąć kredyt, to i tak deweloperzy nie zwalniają. Wręcz przeciwnie  – można odnieść wrażenie, że zwłaszcza duże miasta oferują mieszkańcom coraz więcej budynków, które mogą być zamieszkane. Dla wielu osób istnieje wiele przeciwwskazań do zamieszkania w konkretnej lokacji, jednak zawsze znajdą się osoby, którym nic nie będzie przeszkadzać i liczy się sama powierzchnia.

Co zostawia nam deweloper przed wprowadzeniem się? Najczęściej jest to pusta przestrzeń mieszkalna, która przez nas musi jeszcze zostać odpowiednio dostosowana, umeblowana a także udekorowana, zwłaszcza, że ściany początkowe zwykle są biały – na szczęście wszystko zależy od standardów – najdroższe z nich oznaczają najlepsze przystosowanie do zamieszkania. Budynek po postawieniu i wykończeniu go musi jednak zostać odpowiednio posprzątany, żadna osoba bowiem nie będzie chciała nawet oglądać swojego potencjalnego obiektu przyszłego zakupu, jeśli budynek będzie nieposprzątany, klatki schodowe będą zakurzone, a w mieszkaniu będą resztki taśmy malarskiej, styropianu, puszki od farby czy gruz. Firmy, które oferują sprzątanie Kraków mają w takim wypadku wiele roboty. Swoimi maszynami oraz urządzeniami muszą pracować w nowym budownictwie co najmniej kilka dni przez wiele godzin.

sprzątanie Kraków

Posprzątaj wszystko – czyli o tym dlaczego sprzątanie to podstawa w nieruchomościach

Nowy budynek musi bowiem błyszczeć. Trzeba zabrać cały pozostały gruz, ogarnąć wszelkie odpadki, które mogły zostać nie tylko na terenie budynku, ale także wkoło niego bądź na dziedzińcu. Trzeba umyć podłogi, schody, windę, należy dokładnie wyczyścić okna i oczyścić mieszkania z pyłu, gruzu lub innych zanieczyszczeń, które dla klienta mogłyby stanowić obraz braku profesjonalizmu ze strony dewelopera. Profesjonalne przygotowanie mieszkań pod sprzedaż jest równie istotne jak dokładne umycie oraz wyodkurzanie pojazdu przed jego ponowną sprzedażą.