Atrakcyjne regiony Rynek Nieruchomości Sprzedaż Nieruchomości Wynajem Nieruchomości

Zastój na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Najlepiej widać to na przykładzie okresowych wahań sprzedaży nieruchomości. W większości kupno nowego domu czy mieszkania uzależnione jest od wielu czynników, jednak największy wpływ tutaj ma cena. W okresach bardzo dużego popytu na nieruchomości i zmniejszonej podaży mamy do czynienia ze wzrostem wartości nieruchomości co automatycznie odstrasza potencjalnych nabywców od kupna. Z kolei niskie ceny na domy czy mieszkania zachęca inwestorów do kupna w celach zarobkowych. Cena nieruchomości nie jest więc stała i podlega różnym mechanizmom rynkowym?

key

Jaka jest na to rada? Najprostsza: kupować kiedy ceny są na najniższym możliwym poziomie a sprzedawać kiedy cena jest odpowiednio wysoka. Cały problem ogranicza się do stwierdzenia, który z tych momentów jest najbardziej odpowiedni. W większości nowe nieruchomości wypuszczane są na rynek podczas okresów zawyżonej wartości. Inaczej jest na rynku wtórnym, który przeprowadza transakcję bez względu na porę ekonomiczną. Warto zauważyć także wahania sezonowe: w sezonie letnim czy wiosennym odnotowywany jest wzrost ilości tansakcji a z kolei w zimie zauważamy spadek. To zupełnie naturalne.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.