Konserwacja nieruchomości

Zabezpieczenie przed rdzą – rekacja na działanie H2O

Zobacz jak wykorzystywać skutecznie zabezpieczenia antykorozyjne

Woda jest niemalże wszędzie dookoła nas, a także w nas samych. Jej działanie w jednym przypadku na działanie pozytywne, w innym zupełnie odwrotne. W przypadku części metalowych, które wystawione są na jej działanie, woda ma działanie dosłownie dewastujące.


Zabezpieczenie konstrukcji stalowych przed korozją

Konstrukcje stalowe, części metalowe oraz wszelkie obiekty, które posiadają metalowe elementy zdane są na to, że mogą zardzewieć. Skąd bierze się rdza? Jest to proces utleniania się stali powstały jako efekt kontaktu wody z metalem. Im dłużej stal wystawiona jest na działanie wody, tym większa istnieje szansa, że pojawi się w rdza.

W przypadku małych, cienkich części, które zbudowane są ze zwykłej stali zarys rdzy pojawić może się już po kilku dniach. Duże stalowe konstrukcje powinny nie ulegać działaniu wody znajdującej się w atmosferze przez kilka lat, jednakże zalecane są działania profilaktycznie zabezpieczające konkretne konstrukcje wykonanie ze stali przed działanie korozji. „Zabezpieczenia antykorozyjne Daas Group są jednymi z najlepszych na rynku”- mówi nam Janusz Ślęczak – właściciel dużego magazynu, który w całości wykonany został z płyt, belek oraz elementów nośnych ze stali. Zabezpieczenia przeciw pojawianiu się rdzy to specjalne farby, które pokrywając dokładnie powierzchnię stalową nie dają możliwość dostania się wody na konstrukcję stalową dzięki temu ta nie będzie narażone niekorzystne warunki atmosferyczny powodujące osłabienie konstrukcji. Warto w tym miejscu zauważyć, że rdza działa powoli ale skutecznie.

♦♦♦

Rdza wrogiem mostów i kominów

Zardzewiałe konstrukcje z pewnością nie nadają się już do użytku, gdyż stanowią zagrożenie dla ludzi. Zabezpieczenia antykorozyjne są substancją, która zapobiega temu procesowi. Najczęściej stosowane są wszędzie tam, gdzie kontakt z wodą jest największy – np. w portach, na mostach, na otwartych halach, magazynach, bramach oraz w innych miejscach. Zabezpieczenia antykorozyjne wykonywane mogą być przez pracowników wykonujących specjalistyczne prace alpinistyczne. Połączenie tych dwóch zadań wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie znajdujemy wysoką konstrukcję a musi ona zostać zabezpieczona przed szkodliwym działaniem wody, mgły, deszczu, wilgotnego powietrza  czy gleby. Pracowników zajmujących się nanoszeniem zabezpieczeniem przeciw korozji spotkać możemy na biurowcach, na ścianach bocznych dużych hali, na kominach, masztach przekaźnikowych, mostach linowych czy innego rodzaju budynkach, które częściowo składają się ze stali.

Zobacz jak wykorzystywać skutecznie zabezpieczenia antykorozyjne

Działanie zabezpieczające redukują koszty remontów

Stal stosunkowo szybka pokrywa się stalą. Niezabezpieczona może być przyczyną nawet katastrofy, a jeśli nie, to z pewnością obniża jakość materiału a także ocenę wizualną. Załóżmy, że dokonamy zakupu bramy garażowej, lecz nie zabezpieczymy jest odpowiednio przed działaniem korozji. Już po kilku miesiącach zawiasy nie będą właściwie pracować, brama będzie opadać, zaś rdza przyczyni się do tego, że drzwi otwierać będzie się trudniej. Zabezpieczenia antykorozyjne są skuteczną metodą ograniczają konieczność remontów przede wszystkim dla dużych obiektów.