Aktualności

Wirtualny spacer w branży nieruchomości: jak działa i jakie ma zalety?

spacer

Wirtualne spacery są w stanie dokładnie zaprezentować wnętrze nieruchomości, dlatego cieszą się coraz większą popularnością w tej właśnie branży. Dzięki nim potencjalni zainteresowani zakupem czy wynajmem mogą obejrzeć mieszkanie, dom czy lokal już podczas zapoznawania się z ogłoszeniem. Wirtualne spacery mają wiele zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Czym jest wirtualny spacer?

Jest to projekcja nieruchomości, która składa się z panoramicznych zdjęć. Są one ułożone w taki sposób, że za pomocą myszki można swobodnie przechodzić po kolejnych pomieszczeniach. Zdjęcia na potrzeby stworzenia wirtualnego spaceru są wykonywane najczęściej kamerą sferyczną, która jest ustawiana w centralnym punkcie pomieszczenia. Następnie obraca się ona wokół własnej osi i rejestruje wszystko, co znajduje się wokół niej. Wykonane w ten sposób zdjęcia są następnie ze sobą łączone, dzięki czemu powstaje wirtualny obraz panoramiczny

O czym trzeba pamiętać podczas wykonywania wirtualnego spaceru?

Jeśli chcesz wykonać zdjęcia swojej nieruchomości, z których następnie powstanie wirtualny spacer, musisz odpowiednio przygotować pomieszczenia. Zadbaj o to, aby wnętrza były czyste, gdyż wszelkie niedoskonałości zostaną uchwycone na zdjęciach. Niezadbana nieruchomość nie jest atrakcyjna dla potencjalnych klientów. Należy także usunąć wszelkie przedmioty osobiste oraz zadbać o to, aby całe wnętrze prezentowało się nienagannie i atrakcyjnie.

Zdecydowanie najlepszą porą na wykonywanie wirtualnego spaceru jest poranek, gdy naturalne światło oświetla wnętrza. Jeśli jest to niemożliwe, to niezbędne jest zadbanie o dobre oświetlenie pomieszczeń. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że ze względu na sposób wykonywania zdjęć nie mogą być one oświetlane blendami czy lampami, które będą odbijały się w obiektywie. Najlepiej sprawdzi się w takim przypadku subtelne oświetlenie górne.

Wirtualny spacer zdecydowanie najlepiej sprawdza się podczas prezentowania nieruchomości o wyższym standardzie, których wnętrza są stylowe i zadbane. Zdecydowanie nie warto dodawać go do ogłoszeń tych, które wymagają gruntownego remontu. Na zdjęciach widać bowiem wszelkie niedoskonałości, dlatego takie ogłoszenie może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. 

Zalety wirtualnego spaceru po nieruchomości

Ogłoszenia umożliwiające wirtualny spacer po nieruchomości cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Już na pierwszy rzut oka prezentują się one bardziej profesjonalnie. Wpływa to pozytywnie na zainteresowanie potencjalnych nabywców. Taki spacer przynosi korzyści dla obu stron. Osoba zapoznająca się z ogłoszeniem dzięki niemu może lepiej wyobrazić sobie wnętrze nieruchomości jeszcze przed wizytą w niej. Dzięki temu jest w stanie ocenić, czy jej funkcjonalność spełnia oczekiwania. Pozwala to znacząco ograniczyć konieczność prezentowania nieruchomości osobom, które nie będą nią zainteresowane np. po sprawdzeniu rozkładu pomieszczeń. 

Taki spacer to również doskonałe rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na umawianie się na oglądanie wielu nieruchomości na żywo. Dzięki niemu mogą szybko ocenić, które z mieszkań czy domów są dla nich interesujące. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają również osoby mieszkające na co dzień poza granicami kraju. 

spacer wirtualny

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wirtualny spacer po nieruchomości?

Umieszczenie w ogłoszeniu wirtualnego spaceru znacząco skraca czas potrzeby do znalezienie potencjalnego nabywcy. Różne statystyki prowadzone przez biura nieruchomości jasno wskazują na to, że takie anonse cieszą się większą popularnością. To na takie właśnie ogłoszenia agenci otrzymują zdecydowanie najwięcej odpowiedzi oraz zapytań.

Wirtualny spacer jest w stanie zdecydowanie lepiej oddać rzeczywisty stan nieruchomości niż suchy opis zawarty w ogłoszeniu. Potencjalni zainteresowani mogą na własne oczy ocenić, czy konkretne mieszkanie, czy dom spełnia ich oczekiwania. Jest to więc rozwiązanie o ogromnym potencjale marketingowym.

Coraz więcej agencji zajmujących się obrotem nieruchomości oferuje swoim klientom możliwość wykonania takiego wirtualnego spaceru. Współpracują one z firmami dysponującymi odpowiednim sprzętem oraz umiejętnościami, które pozwalają na jego przeprowadzenie. Warto skonsultować z doświadczonym agentem, czy w przypadku konkretnej nieruchomości wykonanie zdjęć do wirtualnego spaceru będzie dobrym pomysłem. Może on znacząco skrócić czas niezbędny na poszukiwanie potencjalnego nabywcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *