Rynek Nieruchomości Sprzedaż Nieruchomości Wynajem Nieruchomości

Pośrednik nieruchomości – przyjaciel czy wróg?

Rynek nieruchomości stawia twarde warunki z którymi ludzie nie znający zagadnień administracyjno- budowlanych nie dają sobie rady. Na takim założeniu powstał zawód pośrednika nieruchomości. Obecnie mało kto wyobraża sobie sprzedaż większej nieruchomości bez udziału takiego człowieka jednak kilku decyduje się na samodzielną sprzedaż – często z dobrym skutkiem. Czy zatem pośrednictwo przy sprzedaży jest nam niezbędne?

To zależy. Tak można najkrócej odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od warunków, naszej wiedzy oraz nieruchomości jaką chcemy sprzedać. Pośrednik ma za zadanie znaleźć nam odpowiedniego kupca – czyli takiego, posrednikktóry zapłaci oczekiwaną cenę. Jest to dla nas o tyle komfortowe, że nie musimy samodzielnie umawiać się z z interesantami i wiele razy prezentować naszą nieruchomość. W przypadku zgłoszenia się do biura interesuje nas tylko końcowy efekt – kiedy i za ile zostanie sprzedany nasz dom czy działka. Tajniki pracy pośrednika nie muszą nas interesować ale warto je znać. Pracownika taki dokona dokładnych oględzin nieruchomości oraz zrobi jej zdjęcia. Następnie sporządzi stosowne ogłoszenie, które zamieści na swojej stronie bądź w innych mediach. Kiedy ktoś zgłosi się aby obejrzeć mieszkanie to profesjonalnie je zaprezentuje. Jeśli ktoś takie się już zdecyduje to będzie towarzyszył na każdym etapie finalizacji przedsięwzięcia – aż obie strony podpiszą akt notarialny. Podczas całego procesu będzie służył radą oraz będzie proponował najlepsze rozwiązania.

Jak widać jest to dla nas spore ułatwienie, szczególnie jeśli nie znamy się na procedurach związanych ze sprzedażą nieruchomości. Pamiętajmy jednak, że pośrednik nie pracuje za darmo – z każdej transakcji bierze do swojej kieszeni stosowny procent.  Ostateczny rozrachunek należy więc do nas.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.