Konserwacja nieruchomości

Mycie i impregnacja dachów – dlaczego warto o tym pamiętać?

czyszczenie dachów

Dbając o posesję, jak i sam dom, najczęściej skupiamy się na czyszczeniu elewacji lub kostki brukowej. Wydaje się na, że to wystarcza. Niewielu z nas przychodzi do głowy, że podobnych zabiegów wymaga też pokrycie dachowe! To właśnie na nim gromadzą się bowiem zanieczyszczenia i różnego rodzaju osady.

I choć mycie dachów nie musi należeć do regularnych prac na terenie naszej posesji, pamiętajmy o tym, że woda deszczowa nie ze wszystkim sobie poradzi. Dach wymaga naszej interwencji, choćby raz na jakiś czas.

Na czym polega czyszczenie dachu?

Pierwszym etapem czyszczenia dachu powinno być pozbycie się z jego powierzchni liści, patyków i wszystkich innych nieczystości. Dopiero wtedy można przystąpić do mycia pod odpowiednim ciśnieniem. Ważne, żeby było ono na tyle silne, by bez problemów oderwało wszelkie zabrudzenia. Myciu pod ciśnieniem z powodzeniem poddać można dachy ceramiczne, cementowe, blaszane, a także bitumiczne.

Drugi etap, a więc impregnacja dachów, to z kolei skuteczna walka z wilgocią. Zazwyczaj nowoczesne dachy od razu pokrywane są warstwą impregnatu, chroniącego materiał przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tego rodzaju dachówki pozostają więc w nienaruszonym stanie nawet przez kilka lat. Nie zmienia to jednak faktu, że w końcu i tak przychodzi moment, w którym zabezpieczenie dachu wymagać będzie poprawki. Taki zabieg nie tylko skutecznie chroni przed wnikaniem wody, ale również zabezpiecza budynek przed wnikaniem do niego dwutlenku węgla. Co więcej, odpowiedni impregnat to również osłona przed szkodliwym działaniem promieni UV.

dach

Zanim jednak nałożymy impregnat, musimy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu dachu. Następnie należy upewnić się czy dach nie jest oszroniony, czy nie zgromadził w niektórych miejscach wody, czy nie ma ubytków na swojej powierzchni oraz czy jest stabilny, czyli bez obluzowanych mocowań. Tylko odpowiednie przygotowanie pokrycia gwarantuje sukces całego procesu impregnacji.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Jeśli nie potrafimy lub nie mamy odpowiednich narzędzi do tego, by o nasz dach zadbać samodzielnie, koniecznym staje się skorzystanie z pomocy specjalistów.

Podejmując kolejne wyzwania z zakresu swojej działalności, przedsiębiorstwo bardzo często stawia na rozwiązania sprawdzone, uniwersalne i tradycyjne. Nie oznacza to jednak, że nie podejmuje się też prac nietypowych. Wręcz przeciwnie. Co więcej, firma stosuje wyłącznie materiały atestowane, wysokiej jakości. Każde zlecenie jest rozpatrywane indywidualnie, a efekty tego podejścia widać w ich realizacjach, które nie wymagają żadnych poprawek. Świadczy to o ich profesjonalizmie i doskonałych umiejętnościach. Stale śledzą także nowości techniczne, które często pojawiają się na rynku budowlanym.

Oprócz omawianego mycia dachów, firma wykonuje zresztą wiele innych usług. Wśród nich znaleźć można kolejno: kompleksowe remonty dachów i docieplanie, naprawa cieknących kominów, obróbki blacharskie tarasów, docieplenia poddaszy pianką PUR, systemy rynnowe, a także docieplenia budynków, prace remontowe oraz doradztwo w wyborze materiałów budowlanych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zachęcamy do regularnego czyszczenia dachów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *