Wnętrza domów

Kuchnia ze smakiem

białe kuchnie

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To zazwyczaj właśnie w niej spotykają się domownicy, by choć raz w tygodniu usiąść razem do stołu i wspólnie zjeść. Dla wielu osób gotowanie – zwłaszcza dla przyjaciół czy rodziny – staje się hobby, choć niektórzy traktują to równocześnie bardzo ambicjonalnie. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że w kuchni koncentruje się rodzinne życie każdego domu czy mieszkania.

Nowoczesne meble kuchenne

Skoro kuchnia jest tak ważnym pomieszczeniem, warto zadbać, by była również miejscem, w którym rzeczywiście chce się spędzać czas. Na wrażenia, jakie może wywołać dana kuchnia ma wpływ wiele czynników. Jednym z najistotniejszych nie jest wcale wielkość, ale meble, które decydują o charakterze pomieszczenia. Nawet w bardzo małej kuchni da się ułożyć meble w taki sposób, by miejsce to było i funkcjonalne, i wygodne.

biała kuchnia

Jeśli chodzi o same meble, warto zastanowić się najpierw, jaką stylistykę preferujemy. Dobrze, żeby wystrój kuchni choć trochę odpowiadał stylowi całego mieszkania. Można oczywiście stworzyć zupełnie odrębny styl dla samej kuchni. Wybierając meble trzeba szczególnie wziąć pod uwagę materiał, z jakiego są wykonane, funkcjonalność a także kolorystykę. Kuchnie z nierdzewnej, chromowanej stali nadają wnętrzu bardzo zimnego wyglądu i pasują raczej do nowoczesnej architektury. Sprawdzają się raczej w dużych kuchniach – są bardzo funkcjonalne, ale zajmują sporo miejsca.

Osobom, które wolą nieco bardziej tradycyjne rozwiązania, z pewnością spodobają się meble drewniane. Tutaj też można lepiej dostosować meble do rozmiarów kuchni oraz stylistyki. Drewniane meble mogą bowiem podkreślać nowoczesność mieszkania albo nieco ją łagodzić, wnosząc trochę ciepła.

Świeżość bieli

Wiele osób decyduje się na kuchnie w stylu konkretnego regionu – śródziemnomorskie, białe kuchnie z drewna z elementami kamienia i błękitnymi polichromiami na ścianach sprawdzą się w średnich rozmiarów, słonecznych pomieszczeniach. Z kolei kuchnie angielskie pasują do mniejszych wnętrz – meble są proste i posiadają mnóstwo schowków, w których bez problemu można pomieścić liczne kuchenne akcesoria. Kuchnie skandynawskie cechuje niezwykła prostota – można urozmaicić je lekkimi dodatkami, by uzyskać bardzo przyjemny wizualny efekt.

białe kuchnie

Wszystkie te kuchnie łączą jasne barwy – białe kuchnie rozjaśniają wnętrze i wnoszą do niego świeżość i lekkość. Znakomite projekty oferuje firma przygotowująca meble o białych frontach w bardzo dobrej jakości. Biel mebli można bez trudu pogodzić z każdym kolorem ścian i dopasować do każdego stylu.