Wnętrza domów

Klasyka czy nowość? Panele szklane w Twoim domu

Panele szklane InOutPrint druk

Jeżeli znudziły Ci się płytki w kuchni, łazience, nie możesz patrzeć na fugi, które straciły swój urok już po jednym roku użytkowania to skorzystaj z najnowocześniejszego rozwiązania jakim są panele szklane. Ale co to w ogóle jest? Panele szklane to coraz częściej stosowany materiał zamiast zwykłych płytek ceramicznych. Jest to wysoko specjalistyczne, wytrzymałe tworzywo, które przeszło przez proces hartowania.

Jak panele wyglądają w kuchni?

Dzięki czemu zwiększyła się trzykrotnie jego wytrzymałość mechaniczna. Oprócz tego takie szkło jest odporne termicznie, co więcej jest to bezpieczne szkło, które w razie pęknięcia – rozpada się na malutkie kawałki, dzięki czemu na pewno się w takim przypadku nie skaleczymy. Panele szklane wyróżniają się tym, że można wprowadzić na nich dowolne zdjęcie, kompozycję lub wzór. Zastosowane jest tutaj świetne rozwiązanie techniczne – metod UV, co gwarantuje, że kolory na panelu szklanym będą zawsze takie same. Po kilku latach będą wyglądać jak nowe, a osoba, która je zakupiła nadal będzie cieszyć się klimatem w swojej kuchni, czy łazience. Takie rozwiązania można także wprowadzić do innych pomieszczeń w swoim domu.

Dom pełen kolorów, czyli gdzie montować panele?

Osoby za granicą zamiast kupować obrazy, często wolą panele szklane, na których może widnieć wszystko co tylko zechcą. Bardzo często młode małżeństwo chcą do swojej sypialni wprowadzić kolaż złożony ze zdjęć z wesela lub z sesji fotograficznej. Natomiast starsi ludzie, którzy lubią wspominać stare czasy wybierają zdjęcia z młodości, ze wspólnych wakacji lub swoich pociech. Oprócz takich rozwiązań istnieje wiele innych. Zazwyczaj warto zaufać swojej intuicji, kreatywności i samemu wybrać zdjęcie lub krajobraz jaki byłby świetnym uzupełnieniem w danym pomieszczeniu. W Polsce nie jest to jeszcze popularna opcja dla zwykłych ludzi. W Europie jednak płytki ceramiczne przestały mieć miejsce bytu.

Panele szafa InOutPrint

Innowacyjność w Twoich czterech kątach

Każda nowoczesna rodzina lubiąca innowacje wprowadziła do swojego domu takie rozwiązanie. Jest to pewne, że z czasem i w Polsce nastanie moda na panele szklane i niemal w każdym domu będzie można podziwiać piękno tego patentu. Ten innowacyjny produkt ma nie tylko zastosowanie w pokojach, czy kuchniach. Może też być użyty w meblach takich jak, np. szafa. Według wielu opinii już w niedługim czasie Polska sięgnie po ten trend. W ten sposób panele będą jeszcze tańsze i dostępne dla dużej liczby rodzin, które będą mogły cieszyć się blaskiem nowych, światowych patentów.