Aktualności

Jak zorganizować imprezę firmową?

impreza firmowa

Organizacja imprezy firmowej coraz mniej przypomina wystawienie małego przyjęcia „na odczepnego”, tak jak to było jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś warto postarać się nieco bardziej, tak, aby pracownicy poczuli luźną atmosferę i rzeczywiście pragnęli się integrować, zamiast czuć przymus i stwierdzając, że nie mają ochoty. Czym charakteryzuje się obecnie dobra impreza firmowa? O czym warto pamiętać?

Najczęstsze okazje do organizacji firmowej imprezy

Popularne jest łączenie wyjazdowych szkoleń z imprezami integracyjnymi. Pozwala to na bliższe zapoznanie się ze sobą po całym dniu zajęć. Dobranie miłego miejsca dodatkowo pomoże zbudować sympatyczną, przyjazną atmosferę wśród pracowników, co sprzyja lepszym kontaktom i mniejszej ilości problemów przy późniejszej współpracy. Niekoniecznie musicie wyjeżdżać na drugi koniec Polski. Miejsce z ciekawą ofertą może znajdować się całkiem blisko. Warto porównywać oferty i otworzyć się na propozycje pracowników.

stół na imprezie firmowej

 Zadbaj o wybór miejsca

Pamiętaj: impreza organizowana przez firmę musi być na wysokim poziomie, gdyż świadczy to o dbałości o pracownika. Wyjazd integracyjny, proponowany przez firmę, musi oferować coś, na co prywatnie niektórzy nie mogą sobie pozwolić, krótko mówiąc: oferta musi być kusząca. Warto pomyśleć o doborze hotelu w miłym miejscu, np. blisko gór, dostępie do basenów i innych atrakcji (jeśli mówimy o wyjeździe na kilka dni), lub po prostu o wysokiej jakości sali restauracyjnej, z dobrym menu i wykwalifikowaną obsługą.

Wieczór w luksusowym otoczeniu, bezstresowej atmosferze i przy dobrym jedzeniu bardzo sprzyja wzajemnemu poznaniu się. Innym trendem jest organizowanie imprez tematycznych pod gołym niebem. Jeśli pogoda temu sprzyja, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu i dać współpracownikom okazję do integracji na świeżym powietrzu- pozwoli to lepiej wykorzystać pogodne dni, a przy tym lepiej się poznać. Popularnymi rozrywkami są gry tematyczne, z ustalonym scenariuszem, np. rozwiązywanie zagadki kryminalnej. Kolejny pomysł to paintball, a jeśli odpowiada wam pewien powrót do dzieciństwa, możecie zagrać nawet i w podchody na wyznaczonym obszarze.

Warto ustalić pewne zasady

impreza firmowa

Aby spotkanie integracyjne przebiegało w miłej atmosferze, warto ustalić pewne zasady. Mowa tu oczywiście o nakreśleniu pewnych norm i granic, których nie powinniście przekraczać, by nie zepsuć atmosfery, nie o szczegółowym regulaminie. Dobrym przykładem może być zakaz rozmawiania o pracy. Jesteście na imprezie po to, by poznać swoich współpracowników, przełożonych i podwładnych od innej, być może bardziej sympatycznej strony, nie po to, by znów stresować się problemami zawodowymi. Innym przykładem może być pewne rozluźnienie hierarchii stosunków: przełożeni mogą zaproponować, by podczas imprezy firmowej mówić sobie po imieniu.

Pamiętajmy tylko o tym, by nie przekraczać pewnych granic, a także, by nie zaszkodzić relacjom zawodowym i nie przenosić tego zwyczaju do biura. Nie ma nic złego w luźnej pogawędce z szefem na imprezie, lecz poklepywanie przełożonego po ramieniu jak znajomego po to, by powspominać zabawne sytuacje z imprezy, jest już zdecydowanie nie na miejscu.

Co do samej formy przebiegu imprezy, warto przed spotkaniem przeglądać Internet- znajdziesz tam całkiem sporo pomysłów na zabawy integracyjne. Nie organizuj imprezy w pełni samodzielnie- pytaj współpracowników o ich opinie i pomysły- kto wie, może ktoś zna miejsce naprawdę godne uwagi, którego nikt inny nie zna? Nie bój się niekonwencjonalnych rozwiązań, gdyż to właśnie one mogą okazać się tymi najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *