Rynek Nieruchomości Wynajem Nieruchomości

Dom czy mieszkanie?

Odpowiedź na to pytanie jest o tyle trudna, że każdy z nas ma swoje preferencje i pewne oczekiwania w stosunku do miejsca w którym będzie żył. Część z nas marzy o własnym ogródku i tacy będą robili wszystko aby zdobyć upragniony dom. Komfort życia w domu i mieszkaniu różni się znacznie – choćby pod względem prywatności i świadomości posiadania „własnego terenu”. Niektórzy wolą jednak wielkomiejski styl życia i cenią sobie funkcjonowanie w bardziej zwartych formach zabudowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów stworzono więc kilka propozycji, które cały czas podlegają modyfikacją. Przykładem jest choćby apartament. Kiedyś nieznana forma nieruchomości, dzisiaj bardzo rozchwytywany towar na rynku. Bardziej luksusowe mieszkanie położone zazwyczaj na górnych piętrach budowli. W zasadzie pojęć mieszkanie, loft czy apartament możemy stosować wymiennie bo nawet pośrednicy nieruchomości na dobrą sprawę nie wiedzą na czym polega zasadnicza różnica. Istotne jest jedno: mieszkać w budynku jedno czy wielorodzinnym?dooom

Nasze decyzje o kupnie przyszłego miejsca zamieszkania wynikają głównie z naszych osobistych preferencji i stylu życia. Osoby pracujące w centrum miast chętnie wybierają spokojne miejsca, ta aby zrównoważyć zatłoczenie i pośpiech w centrach miast. Z kolei ludzie młodzi i dynamiczni cenią sobie miejsca z których szybko dostaną się do centrum. W miarę możliwości wybierają zatem lofty czy apartamenty położone w ścisłym centrum. Jak zwykle jednak nasze marzenia i plany weryfikowane są przez zasobność portfela. Dom to generalnie większy wydatek choćby przez konieczność posiadania własnej działki. Z kolei mieszkania położone w bardzo dobrych lokalizacjach dużych miast potrafią niejednokrotnie być droższe od domu wolnostojącego. Zrobienie rachunku zysków i strat przed kupnem nieruchomości wydaje się więc bardzo zasadne.

  • O nas

    Portal Krainanieruchomosci.pl to nowoczesny portal skupiający wokół siebie ludzi zawodowy zajmujących się rynkiem nieruchomości oraz osoby, którym taka tematyka jest obecnie bliska ze względu na chęć kupna czy sprzedaży domu albo mieszkania. Staramy się nieustannie aktualizować portal i publikować wartościowe oraz aktualne tematy. Wierzymy, że nasza praca pomoże czytelnikom w podejmowaniu wyłącznie dobrych decyzji. Ten portal to wiedza odnośnie nieruchomości w pigułce - podana w przystępnej formie zrozumiałej przez każdego.