Konserwacja nieruchomości

Budowa domu – o czym warto pamiętać

ciepły montaż

Budowa domu to poważna inwestycja, niezależnie od tego czy budujemy systemem gospodarczym czy zleconym. Praktycznie nie ma możliwości finansowania beż koniczności wzięcia kredytu. Dlatego też kupowanie najlepszych materiałów i stosowanie nowoczesnych technik jest tak ważne. Budżet może być elastyczny, ale nie na tyle by finansować poprawki.

Kupno stolarki okiennej powinno łączyć się z właściwym osadzeniem okien w budynku. Doskonałym sposobem by to wykonać jest ciepły montaż, posiada wiele zalet począwszy od wspomagania właściwości izolacyjnych zakupionych okien.

Ważne informacje

Ciepły montaż jest nową technologią i ma za zadnie zlikwidowanie mostków termicznych. Pojawiają się one na styku ościeżnicy z murem. Montaż warstwowy skupia się na uszczelnieniu tych ważnych miejsc.

Mamy do czynienia z dwiema opcjami zastosowania ciepłego montażu. Chodzi tu o odpowiednie umieszczenia ramy w murze ze względu na jego grubość.

  • Jeżeli ściany domu są dwuwarstwowe i razem z izolacją ich grubość wynosi 10-15 cm, ramę osadza się jak najbliżej krawędzi zewnętrznej ściany. Tak by warstwa izolacji zachodziła na ramę.
  • Jeśli mur jest trójwarstwowy lub też dwuwarstwowy i razem z ociepleniem jego grubość wynosi powyżej 15 cm, ramę montuje się bezpośrednio w warstwie izolacji. Jako, że nie daje to możliwości stabilnego mocowania, należy użyć dodatkowych elementów jak kotwy statyczne lub wysięgniki.

LUCH - ciepły montaż

Stosowanie izolacji – ciepły montaż

Gdy rama okienna znajduje się już we właściwym miejscu, następuje nakładanie warstw izolacji. Wyróżniamy trzy typy ocieplenia składające się na ciepły montaż:

  • Pierwsza z nich, to tradycyjna pianka poliuretanowa znajdująca się w środku. Stanowi barierę termoizolacyjną, ma za zadanie utrzymanie temperatury w środku budynku. Jest też od razu izolacją akustyczną.
  • Kolejna część to warstwa zewnętrzna, zabezpieczająca dom przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. By wywiązywała się ze swojego zadania, w jej skład powinna wchodzić folia lub taśma paroprzepuszczalna. Uszczelnia miejsca styku ramy z murem przy jednoczesnej dyfuzji pary wodnej.
  • Ostatnim elementem ciepłego montażu jest warstwa wewnętrzna. Do jej stworzenia używa się izolacji paroszczelnej. Blokuje parę wodną i wilgoć znajdującą się w domu przed przenikaniem do warstw termoizolacji. Zastosowanie tego typu rozwiązania znacznie zmniejsza utratę energii.

Istotne podsumowanie

Zastosowanie montażu warstwowego doskonale uzupełnia właściwości izolacyjne okien. W znacznym stopniu ogranicza powstawanie mostków termicznych. Chroni wewnętrzne warstwy izolacji przed dostaniem się do nich wilgoci. Dzięki temu nie ma możliwości by ściany budynku pokryły się pleśnią czy grzybem. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest zabezpieczenie przed utratą energii, co prowadzi do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Temperatura w pomieszczeniach nie będzie ulegała zmianie bez względu na warunki panujące poza domem.

Sprawdź ofertę na ciepły montaż w LUCH – to fachowa firma oferująca specjalistyczne usługi w zakresie montażu okien.