Wynajem Nieruchomości

Biuro na wynajem czy w domu – co wybrać?

Biuro domowe

Jeśli nie musisz osobiście zjawiać się w swojej firmie, dobrą alternatywą będzie dla Ciebie zaaranżowanie biura we własnym mieszkaniu. Bez wychodzenia z domu wyślesz najważniejszą korespondencję oraz doglądniesz pracowników dzięki zdawanym Ci raportom. Nie zaniedbasz tym samym ani domu ani, co gorsza, członków rodziny.

Jak zaplanować urządzenie biura w mieszkaniu?

Aby zorganizować u siebie w mieszkaniu firmowe biuro, powinieneś/powinnaś na początek zastanowić się nad odpowiednim pomieszczeniem. Najlepiej wybrać na ten cel przestronny, jasny pokój, w którym nie będą Cię rozpraszały odgłosy z zewnątrz. Zatem w przyszłym biurze nie powinny niepokoić Cię dźwięki z kuchni, jadalni czy łazienki, ponieważ lepiej będzie Ci się skupić w spokojnych i zacisznych warunkach. Dla ułatwienia aranżacji, warto skorzystać z wizualizacji 3d biura, dzięki czemu drobiazgowo rozplanujesz układ pomieszczenia.

Śmiało możesz wybrać pokój z dużym oknem lub nawet balkonem. Po kilku godzinach spędzonych przed monitorem komputera wyjście na balkon zagwarantuje Twojemu umysłowi odświeżenie i dotleni Cię, zatem Twoja wydajność nie spadnie, nawet jeśli będzie Cię czekało jeszcze kilka następnych godzin w jednej pozycji. Duże okno wpuści do wnętrza sporo naturalnego światła, skutecznie oświetlając przestronne biurko. W razie potrzeby, na przykład podczas upalnych letnich dni, możesz także uchylić okno, aby wpuścić nieco świeżego powietrza. W ten sposób zregenerujesz zarówno swoje zmęczone oczy jak i zapewnisz sobie dostęp nieklimatyzowanego, o wiele zdrowszego powietrza.

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu biura w mieszkaniu?

Biurowe wyposażenie pokoju powinno składać z się komfortowych i praktycznych mebli. Nie możesz zapomnieć o solidnym, dużym biurku, na którym oprócz komputera zmieścisz również telefon, fax czy drukarkę. Mając wszystko pod ręką – o niczym nie zapomnisz, a Twoja praca będzie o wiele bardziej wydajna. Równie ważne jak dobre biurko jest też oczywiście wygodny fotel, który nie spowoduje najmniejszego dyskomfortu. Warto wybrać model wyposażony w możliwości zmieniania nachylenia i wysokości, aby Twoja pozycja za biurkiem była jeszcze bardziej dogodna. Przy wyborze krzesła i fotela zwróć także uwagę, czy konkretny model zapewni bezpieczeństwo Twojemu kręgosłupowi i z biegiem czasu nie spowoduje urazów lub schorzeń.

Dla celów archiwizacji dokumentów najlepiej nadadzą się duże regały, komody lub szafy. Trzymając segregatory czy teczki w takich meblach zapewnisz sobie porządek. Nie zgubisz też żadnego ważnego dokumentu, a w razie potrzeby będziesz miał/-a wszystkie najistotniejsze papiery pod ręką.

Połączenie kameralnego wystroju z użytecznością w mieszkaniu

W przypadku biur zaaranżowanych w lokalach użytkowych, najczęściej stosuje się lekkie, aluminiowe meble. Są bowiem łatwe w montażu i znoszą spore obciążenia. Mając biuro w mieszkaniu nie musisz wcale rezygnować z kameralnego klimatu, który z pewnością zepsułyby metalowe meble. Zamiast stawiać na prostotę i nowoczesność, możesz wyposażyć swoje biuro w naturalne, drewniane meble. Nie zrezygnujesz w ten sposób z domowej przytulności, a sobie zapewnisz wygodę podczas pracy.

Przytulny nastrój panujący w domowym biurze możesz także podkreślić przez wyposażenie wnętrza w rośliny doniczkowe. Nie tylko urozmaicą Twoją firmowo-domową przestrzeń, ale i wprowadzą dawkę świeżego tlenu, zapewniającą Twojemu mózgowi lepszą, wydajniejszą pracę.

Biuro

Szeroki wybór biur na wynajem we Wrocławiu znajdziesz na stronie agencji nieruchomości N-Home!

Biuro na wynajem zamiast home office?

Jednak praca z domu, nawet przy najlepiej zaaranżowanej przestrzeni nie dla każdego będzie idealnym rozwiązaniem. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za ofertami nieruchomości komercyjnych w Twoim mieście. Znalazłeś/-aś już odpowiednią lokalizację dla siedziby swojej firmy i zastanawiasz się jak urządzić swoje przyszłe biuro? Zapoznając się z kilkoma radami i stosując się do paru wskazówek, z pewnością zaaranżujesz firmową przestrzeń w sposób wysoce nowoczesny ale i wielce praktyczny.

Na początek powinieneś/powinnaś zastanowić się, jakim celom będzie miało sprostać konkretne wnętrze. Inaczej bowiem urządzisz salę konferencyjna, pomieszczenie szkoleniowe, archiwum dokumentacyjne czy swoje własne, indywidualne biuro. Niezależnie od przeznaczenia, pomieszczenia biurowe powinny charakteryzować się kilkoma podobnymi wytycznymi ich w kwestii aranżacji. Powinny być zarazem przestronne i wielce komfortowe oraz praktyczne i niezwykle funkcjonalne. Nowocześnie umeblowane z pewnością podniosą wydajność pracowników, a Ty będziesz z dnia na dzień mógł/mogła obserwować postępowość i rozwój swojej firmy.

Postaw na odpowiednią kolorystykę w biurze

Przede wszystkim warto zadbać o kolorystykę pomieszczeń. Nie od dziś wiadomo, że intensywne, żywe i mocne kolory nie nadają się do tego typu wnętrz. Rozpraszają uwagę i drażnią, zatem działają bardzo niekorzystnie na wydajność i efektywność w pracy. Zdecydowanie lepiej zatem pomalować biuro na stonowany, elegancki i nieco ciepły odcień. Świetnie do tego celu nadają się przytulne brązy czy beże. Równie dobrze możesz zdecydować się na ładny odcień zieleni, ponieważ ten kolor ma właściwości relaksacyjne oraz skutecznie wpływa na regenerację zmęczonych poprzez działanie sztucznego światła i promieniowanie monitora oczu.

meble do biura

Wybór mebli do biura z dbałością o funkcjonalność

Najważniejszą sprawą jest jednakże dobór odpowiednich, stylowych mebli. Przestronne biurko zapewni znaczny komfort, ponieważ oprócz komputera zmieścimy na nim także teczki z dokumentami, telefon i inne biurowe wyposażenie. Mając wszystko pod ręką z pewnością okażesz się bardziej wydajny i efektywny a już na pewno o niczym istotnym nie zdarzy Ci się zapomnieć. W przypadku posiadania znacznej ilości dokumentacji warto także wyposażyć biuro w regały lub szafy na segregatory i teczki. Skutecznie zarchiwizujesz w ten sposób wszystkie papiery oraz zapewnisz sobie porządek na biurku.

Chcąc nieco urozmaicić biuro i wprowadzić do niego nieco domowego klimatu, możesz także postawić na żywe rośliny. Ustawiona pod oknem doniczka z kwiatkiem na pewno stworzy w Twoim biurowym pomieszczeniu wrażenie przytulnego wnętrza, a produkowany przez roślinę świeży tlen z pewnością ułatwi Ci koncentrację uwagi i skupienie.

Jak zatem ustawić i zaaranżować najpotrzebniejsze biurowe meble i sprzęty? Niech punktem odniesienia będzie dla Ciebie okno. Ustaw pod nim biurko tak, abyś w czasie pracy siedział plecami do okna. Widok zza niego nie będzie Cię wtedy rozpraszał, a naturalne, dzienne światło skutecznie oświetli całą przestrzeń, na której będziesz pracował/-a. Nie chcąc narażać się jednak na odbicia na powierzchni monitora, możesz też zdecydować się na postawienie biurka bokiem do okna. Jednak w takim przypadku nie będziesz siedział na wprost drzwi wejściowych, co może wyglądać nieco dziwnie i niezręcznie. Szafki i regały ustaw pod ścianami, aby nie przeszkadzały, będąc zarazem ciągle w pobliżu i zasięgu ręki.